KunstSpor tidligere år

2019

27 kunstnere fordelt over hele Djursland deltog i KunstSpor 2019, og mere end 1.400 besøgte kunstnerne på de åbne værksteder i weekenden 5. – 6. oktober 2019.
Hertil kom de mange besøgende på de to fællesudstillinger i Tinghuset og i Pavillonen.

Følgende kunstnere deltog i 2019
Annelise Bugge Lund, www.annelisebuggelund.dk – Berit Marlene Hougaard, Facebook: BML Smykker – Bettina Vahle, www.Grevelsgaard.dk – Dorte Rasmussen, www.dorterasmussen.com – Eva Maria Larsson, www.evamaria.dk/wordpress/  – Hans Christian Rød, Brombærvej 7E, 7500 Grenaa – www.hansroed.no -Helle Fibiger,  www.helle-fibiger.d  – Inge Hacke, www.ih-galleri.dk – Ingegerd Lagerlöf Spanner, www.gallerilagerlof.dk – Inger Lenau, www.ingerlenau.yolasite.com – Inger Lise Aarup, www.galleri-Aarup.dk – Karen Liengård, Facebook: Karen Liengård – Ketty Steffensen, www.ketty-steffensen.dk – Kirsten Marten, www.kirsten-marten.dk – Kirsten Mønsted, www.monsteds.dk – Lars Ibsen, www.ibsenkeramik.dk – Lis Juul Jensen, www.lis-juul.dk – Lis Kohl, www.liskohl.dk – Lisbeth Graae, www.galleribabette.dk – Magda Høgh, www.magdahogh.dk – Mogens Mønsted, www.monsteds.dk – Morten Thuesen, www.mortenthuesen.dk / Facebook: stenskulpturer – Thomas Lyster, www.nortang.dk / Instagram: thomaslyster – Torben Klostergaard, www.torbenklostergaard.dk – Troels Kvorning, www.pottehuset.net – Ulla Lundsgart, www.ullalundsgart.dk – Aase Kvorning, www.pottehuset.net

 Se 2019 folder HER